Moving time  3 godzin 50 minut

Czas  6 godzin 12 minut

Współrzędne 2087

Uploaded 16 lutego 2020

Recorded lutego 2020

-
-
1 254 m
164 m
0
2,8
5,6
11,25 km

Obejrzane 103 razy, pobrane 5 razy

w pobliżu Zeamet, İzmir (Türkiye)

Hamzababa-Ovacık Sırtları-Sinancılar doğa yürüyüşümüze Hamzababa köyünden başladık. Daha önce burada bir iki kayıt olduğu için rota kaydı almayacaktım. Ancak, köyden çıkıp
3 km yürüdükten sonra yeni bir patikaya girince Wikiloc kaydı almaya kara verdim. Buraları Hamzababa sırtlarında, Zeamet köyünü de gören tepelerdi. Bu nedenle Wilikloc, rota kaydının sonunda otomatik olarak adını "Zeamet - Sinancılar" olarak vermiş olmalı.
Aşağılarda hava açıktı. 4 km kadar çıktıktan sonra sis kapatmaya başladı. 1000 m rakımlarda oldukça yoğun sis içinde kaldık. 1200 Metrelerde yoğun sise bir de sert fırtına eklendi. Sırt hattındaki kayalıklarda, her zaman çok güzel ve net izleyebilğimiz Ovacık, Dede Dağı, Ovacık-Sinancılar vadisi manzaralarını hiç göremiyoduk. Görüş açısı zaman zaman 2-3 metreye kadar düşüyordu. Bu nedenle, bu kayalıklarda (rakım 1255m) kısa bir fotoğraf molasından sonra hemen Sinancılar köyüne doğru patikalara girdik. Parkurun 7. kilometresine kadar sis bize eşlik etti. Buradan sonra, mola yerine kadar çok güzel bir orman içinde kalan patikalarda yürüdük.
Yemek molamızdan sonra yine çam ormanları arasında kalan patikalarda yürüyerek Sinancılar köyüne inerek parkurumuzu tamamladık.
Hamzababa köyünden sonra 942 m çıkış, 1122 m iniş yapmışız. En yüksek nokta 1255, en düşük rakım 193 m.
Parkur boyunca iki yerde içilebilir orman çeşmesi var. Yazın akıp akmadığını bilemiyoruz. Yazın da yürüyüp bakmamız gerekir. :)
Skrzyżowanie

PATİKA GİRİŞİ

Drzewo

PATİKA

Skrzyżowanie

SIRT ORMAN YOLU

Źródło

ÇEŞME

Panorama

KAR ÇUKURU

Szczyt

OVACIK TEPELERİ

Skrzyżowanie

KEÇİ AĞILI

Piknik

MOLA

Panorama

SİNANCILAR-OVACIK VADİSİ

Piknik

SİNANCILAR PİKNİK ALANI

Waypoint

SİNANCILAR

Komentarze

    You can or this trail