Moving time  2 godzin 48 minut

Czas  7 godzin 5 minut

Współrzędne 1681

Uploaded 8 września 2019

Recorded września 2019

-
-
252 m
13 m
0
2,4
4,8
9,57 km

Obejrzane 858 razy, pobrane 18 razy

w pobliżu Yağcılar, İzmir (Türkiye)

Urla'nın Yağcılar köyüne, İzmir-Çeşme otoyolunun Karaburun kavşağından ayrılıp sola (güneye) giden yoldan gidiyoruz.
Köyde sabah çaylarımızı içip kahvaltımızı yapıyoruz. Burada cumatesi ve pazar günleri açılan, üretici köy kadınları pazarından, köy ürünlerinden oluşan alış verişimizi yapıyoruz. . Köyden ayrılmadan önce köy pazarından ve köy bakkalından gün boyunca yetecek kadar yiyecek ve içeceklerinizi almanız önerilir. Kahvaltımızı yaptıktan sonra köyden yürüyüşümüze başlıyoruz
Hemen hemen denize kadar, tamamen çamlar altında kalan bir patikadan, neredeyse hiç güneşi görmeden yürüyoruz. Denize yaklaşınca nefis manzaralar izleyip fotoğraflarımızı çekiyoruz.
Denize ulaştığımız yer çok güzel bir koy olan Taşada Koyu. Buraya, neredeyse hiç kara taşıtı ulaşamadığı için (traktör ve görgüsüzlerin 4x4 araçları hariç) çok şükür ki biraz bakir ve temiz kalabilmiş. Koya sadece yürünerek ve deniz taşıtlarıyla ulaşılabiliyor. Ama, yaz aylarında maalesef bu güzelim koy düğün bahçesi gibi oluyor.
Koya adını veren Taşada, kıyıdan 70-80 metre kadar açıkta, yaklaşık 25-30 metre yükseklikte bir kaya kütlesi. Yüzerek gitmek çok zevkli oluyor. Eğer Taşada'ya yüzerek gidecekseniz kesinlikle ayağınızda sandalet, bot ya da tabanı sağlam bir deniz ayakkabısı olmalıdır. Taşada'ya çıkarken dikkatli olmalısınız. Kayalar dik, uzun yıllar rüzgar ve dalgaların aşındırmasıyla son derece keskin ve yırtıcı bir duruma gelmiş. Çok dikkatli olunmalı. Adanın tam tepesinden çok güzel manzaralar izleniyor. Merak edenler üşenmemeli bu güzel kayalıklar üzerine çıkmalıdır. Koyun kıyısında çok güzel bir kumsal var. Ayrıca bir de suyu hiç eksilmeyen bir kuyu bulunuyor. Bu kuyu suyu ile, su biraz soğuk olsa da duş alınabiliyor.
Taşada koyundan sonra Demircili koyuna kadar yaklaşık 4 km kadar, patika ve orman yollarından yürüyerek parkuru tamamlıyoruz.
Parkur boyunca hiç içilebilir su kaynağı yok.
Skrzyżowanie

YAĞCILAR

Skrzyżowanie

PATİKA GİRİŞİ

Skrzyżowanie

PATİKA

Waypoint

BEYAZ KAYA

Waypoint

TAŞLIK BÖLÜM

Skrzyżowanie

YAĞCILAR-DEMİRCİLİ-TAŞADA KOYU KAVŞAĞI

Źródło

SUSUZ KUYU

Źródło

SU KAYNAĞI

Plaża

TAŞADA KOYU

Źródło

KUYU

Panorama

KIZILBURUN KOYU

Plaża

DEMİRCİLİ PLAJI

Komentarze

    You can or this trail