Moving time  jedna godzina 44 minut

Czas  5 godzin 41 minut

Współrzędne 1403

Uploaded 20 maja 2018

Recorded maja 2018

-
-
457 m
18 m
0
2,0
4,0
8,03 km

Obejrzane 923 razy, pobrane 23 razy

w pobliżu Saip, İzmir (Türkiye)

İzmir'den Karburun yönüne giderken, Saip köyü girişinden parkurumuza başladık.
Saip köyünden sonra, daha önce duyduğumuz ama ilk kez yürüyeceğimiz "Kuruçeşme" patikası girişini aramaya başladık. Orman yolu ve zeytinlikleri geçip çalılıklar ve dikenlikler arasında biraz çırpındıktan sonra ana patikayı bulduk. (2. Kilometreden sonrası çalılık, dikenlik, kayalık ve dik.) Patika geniş, çakıl ve kayalarla kaplı, pek çalışmamış bir patika.
Kuruçeşme, iki kiremit künk oluklu, çok eski ve adı üzerinde, kuru bir çeşme. Hiç su akmıyor, yıllardır da akmamış. Çeşme çok güzel manzaralı bir yamaçta bulunuyor. Çeşmeden sonra biraz daha çıkıp, biraz da çalılıklar arasındaki keçi patikalarından yürüyünüp Çınarlıçeşme mevkiine ulaşılıyor.
Burada ulu bir çınar ve dibinde, içilebilir suyu olan bir çoban çeşmesi var. Güzel bir mola yeri. Moladan sonra Çınarlıçeşme'nin batısındaki sırttaki patikadan Karaburun merkezine iniliyor.
Biz Karaburun merkezini geçip Bodrum Koyu'na geçtik. Burası pırıl pırıl sulu, sakin bir koy. Plaj dar, ince kumlu, deniz dibi yosunlu.
Parkur kısa ama yorucu, özellikle sıcak bir havada... Çıkışta ve inişte çok dikkat edilmesi gerekiyor. İki tarafta da derin uçurumlar var.
Waypoint

SAİP KÖYÜ

Drzewo

PATİKA

Panorama

KURUÇEŞME PATİKASI

Źródło

KURUÇEŞME

Yıllardır suyunun akmadığı daha ilk bakışta belli olan, eski bir çeşme kalıntısı.
Źródło

ÇINARLI ÇEŞME

Çok güzel manzaralı bir tepede bulunuyor. Çeşmenin suyu temiz ve sürekli akıyor. Güzel bir mola yeri.
Panorama

KARABURUN İNİŞ PATİKASI

Waypoint

KARABURUN-MANASTIR PATİKASI GİRİŞİ

Waypoint

KARABURUN

1 comment

  • Zdjęcie E&Ç

    E&Ç 2018-05-29

    Tebrikler. O yolun bağlantısını bulmanız mucize sayılır. Belli ki maceracısınız. Ben Saipliyim. E&Ç diye ararsanız Saip civarı birkaç rotam wikilocta kayıtlı.

You can or this trail