Pobierz

Długość śladu

24,38 km

Poziom trudności

Trudny

zejść

1 986 m

Max elevation

2 213 m

Trailrank

38

Min elevation

702 m

Trail type

One Way

Moving time

10 godzin 36 minut

Czas

16 godzin 31 minut

Współrzędne

4299

Uploaded

28 sierpnia 2019

Recorded

sierpnia 2019
Be the first to clap
Share
-
-
2 213 m
702 m
24,38 km

Obejrzane 95 razy, pobrane 12 razy

w pobliżu Selimaj, Kukës (Albania)

Qafa kolshit -Qereç eshte ne gjurmen qe qe lidhe fshatin Geghysen me fshatrat e Nikavje.
Gjithashtu me bjeshket .
Nga aty shtegu ndjek gjurmen per ne bjeshken e Lugbatit nga ku esht ne terrene thuajse te pa shkelura .
Ngjitjet edhe zbritjet,bashke me gjatesine e bejne nje shteg qe nevoit perkushtim e pergaditje te mire fizike.
Burimi fundit gjendet ne Qereç prej ku ju nevoiten 4 litra dhe me shume .
Pamjet panaromike,me lindien e diellit me perendim e bejne akoma me joshese pamjet ne 2 parqet Nikaj-Mertur&Valbones.
Shoqeruar me bukurit e pa fundme te biodiversitetit,
Strurktura e tokes.
Tradita ,Histori tj tj.
Adventura plot adrenaline.
Si zbritja ne litar,udhetim ne zhavorrore.
Takim me pjes bore"akullnajore"
Rekomandohet te behet me guid .
Ju nevoitet
Pantallona te gjate,
Kepuc me qafa,
Shkopat,
Helmeta,
"Kthetra ne varesi te muajit qe zgjithni,gjithashtu kazma"
Uj 4 litra ,
Buzeqeshje "ateher kur mendoni qe arritet do keni edhe 2 -3 ore ecje😊"
Saimir Kalbaj.
#outdoortropoja
Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Be careful

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Źródło

Kroi te fusha e kishesh

Burimi i pare I ujit .prej ku ju nevoitet 2 litra uj

Komentarze

    You can or this trail