Czas  8 godzin 22 minut

Współrzędne 973

Uploaded 1 maja 2016

Recorded maja 2016

-
-
979 m
35 m
0
3,8
7,5
15,09 km

Obejrzane 1370 razy, pobrane 53 razy

w pobliżu Güllübahçe Turun, Aydın (Türkiye)

Bu kez buradaki parkurumuza, Güllübahçe Turunçlar'dan başladık.
Değirmen sokaktan yukarıya doğru, kıvrıla kıvrıla ve çok güzel manzaralar izleyerek çıkılıyor. 3 kilometre yürüdükten sonra Priene Akropolisine varılıyor. Burada yılın her mevsiminde akan, buz gibi soğuk sulu bir çoban çeşmesi var.
Çeşmeden sonra, önümüzde olan 830m rakımlı tepeyi, merdiven gibi kayalıkları tırmanarak aşıyoruz. Daha sonra Nallıca Yaylası'na kadar, patika ve orman yollarında yürüyerek ve yine güzel manzaralar izleyerek devam ediyoruz. Nallıca Yaylası'nda (Rakım: 970 m.) yemek molası veriyoruz. Buradaki çeşmeden, buz gibi soğuk su takviyesi yaptıktan sonra, sürekli çamların altındaki patikada yürüyerek Kurşunlu Manastırı'na geçiyoruz.
Kısa bir fotoğraf çekme molasından sonra, Manastırdan başlayarak Davutlar'a kadar, yöreye özgü çeşitli makiler arasında, kıvrıla kıvrıla inen ve tamamen gölge çok güzel bir patikada yürüyoruz.
Bu parkur, sadece dağ/doğa yürüyüşü için uygun, biraz zor bir özelliktedir. Burada yürümek için en uygun zaman olarak, Nisan ve Mayıs aylarını önerebilirim.
Panorama

GÜLLÜBAHÇE

Źródło

MADARA ÇEŞMESİ

Madara Çeşmesi: 70-80 Yaşlarındaki Güllübahçe köylülerinin dediklerine göre, bu çeşme dedelerinden beri bu adla bilinirmiş.
Panorama

DİLEK DAĞI SIRT ORMAN YOLU

Panorama

NALLICA YAYLASI VE ÇEŞMESİ

Źródło

Manastır Çeşmesi

Manastır Çeşmesi
Zdjęcie

Manastır

Manastır
Panorama

Manastır patikası

Manastır patikası
Zdjęcie

Gölet

Gölet
Panorama

Davutköy

Davutköy

Komentarze

    You can or this trail