Pobierz

Długość śladu

28,78 km

Poziom trudności

Średni

zejść

2 913 m

Max elevation

2 301 m

Trailrank

49

Min elevation

510 m

Trail type

One Way

Moving time

7 godzin 8 minut

Czas

9 godzin 55 minut

Współrzędne

5074

Uploaded

11 października 2018

Recorded

października 2018
Be the first to clap
Share
-
-
2 301 m
510 m
28,78 km

Obejrzane 768 razy, pobrane 21 razy

w pobliżu Bogićevica (Montenegro)

Kujdes!!!!
Ky shteg duhet te udhehiqet vetem nga Guida qe e njohin shume mire zonen Buferike te Lumit te Gashit.

Pjesa 1-5 ore ecje"ns fillohet nga sylbica shkon 6 ore ecje. Veshtersia mesatare.
Shteg shume paranomik me pamje nga bjeshka e Sylbices, Doberdoli, Livadhi "Çilles, Balçin, Mullafc, Koshetic e tj .Dhe pamje te gjithe masivit pyjor te rezervatit strikt Lumi i Gashit.
pjesa 2 -6 ore ecje ,veshtersia e mesatare .
Vazhdon ecja neper pyllin e ahut, pishes, kalon ne Qafen e Markofçes dhe ndjek shtegun qe perdoret nga bjeshketaret me bagetit e tyre duke kakuar ne disa bjeshke.
Pamje mjaft piktoreske, panorama te Lumit te Gashit ,majave deri ne Shkelzen. Gjithashtu djathtas shquhet Majat e Larta te Parkut Kombetar Lugina e Valbones.
Saimir Kalbaj
#outdoortropoja
Kemping

liqeni sylbices

Skrzyżowanie

qafa doberdolit

Jezioro

lkeni dashit .doberdol

Panorama

Panorama

sylbica
Panorama

Lugina Lumi i Gashit

Źródło

Fountain

Zdjęcie

Photo

Źródło

kershi kocajve.

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

kujdes ketu ,bar i rreshqitshem.dhe mocalishte

Kemping

tek pylli me pisha majtas lugines .ndodhet trokuzi.

Zdjęcie

Photo

Źródło

koshetica poshtme.

mundesi per kamping.zone qe veres popullohet me bjeshkatar edhe mbajne bageti
Zdjęcie

Photo

shpatit kalon shtegu
Zdjęcie

tela e balçines se poshtme

Kemping

Trokuzi.

mundesi akomodimi.ose kampin. gjate sezonit veror asht bjeshke mjaft e populluar. gjenden dhe produkte blektorale. boronica gjithashtu
Zdjęcie

Photo

6 ore ecje prej ne sylbic . kurse koha ime asht prej tek liqeni i sylbice
Przełęcz

shtegut per poligaj

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

ketu humb gjurma e shtegut .duhet permirsim. ka shume troje stanesh te braktisura dhe bimesi.
Zdjęcie

Photo

shtegu mund te jet pak me lart.sesa gjurma ime.
Zdjęcie

Photo

shtegu sapo te dali ne rrudin.pjesen pa peme merr per djathtas per siper . dhe vjen drejt e te pemet e medha te foto e 3 prej gjendet majtas shtegu.
Przełęcz

Mountain pass

Panorama

Panorama

Źródło

Fountain

Zdjęcie

Photo

Zdjęcie

Photo

Panorama

Panorama

Panorama

te kunji armeve

Zdjęcie

bjeshka rupes

Źródło

Fountain

Panorama

Panorama

Panorama

Panorama

Zdjęcie

Photo

Źródło

Fountain

Panorama

Panorama

Zdjęcie

dragobi

Komentarze

    You can or this trail