Moving time  3 godzin 22 minut

Czas  7 godzin 59 minut

Współrzędne 2403

Uploaded 1 lutego 2018

Recorded lutego 2018

-
-
545 m
42 m
0
3,4
6,8
13,67 km

Obejrzane 1328 razy, pobrane 38 razy

w pobliżu Karaburun, İzmir (Türkiye)

Karaburun ile Saip köyü arasında çok güzel bir patika var. Bu bölümde zaman zaman, döşeme taşlarla işlenmiş, eski bir yoldan yürünüyor.
Bizim yürüyüşümüz tam nergis sezonuna denk geldiğinden, nergis bahçeleri ve zeytinlikler arasında bu şirin yolu yürümek çok zevkli geldi bizlere.
Saip köyünden sonra Manastır mevkiine gitmek için batıya yönelerek, patikalardan dağa doğru çıkmaya başladık. Manastır mevkiindeki Büyük bir çınar altındaki çeşmeye kadar taşlık, manzaraları güzel, iki derin kanyon arasındaki patikadan yürüdük. Bu dik patikanın da bir çok bölümünün taş döşeme yol olarak yapılmış olduğu belli oluyor. Uçurum olan taraflarında, yola yanlardan taş duvarlar yapılarak desteklendirilmiş. Bu bölüm 3. ile 6. kilometreler arasını kapsıyor. Bu rada çok dikkatli yürümek gerekiyor.
Eski Manastır mevkiinde köyün kalıntıları belli oluyor. Çok güzel bir çınar ağacı ve suyu devamlı akan iki çeşmes var. Bu su kaynağının Saip köyünün eski su kaynağı olduğunu köylü bir çobandan öğrendik.
Manastır köyü kalıntıları güney yönüne doğru geçip Akdağ'a doğru 2 km kadar yürüyünce Kavaklı Kuyu mevkiine ulaştık. Burada da çok büyük bi çınar ve dibinde de bir kuyu, yakınında da suyu devamlı akan bir çeşme var. Burada her yaz, Karaburun belediyesi tarafından düzenlenen KOYUN KIRKIM ŞENLİKLERİ yapılıyormuş. Akdağ ile Karaburub arasında çok güzel bir yayla.
Orta zorlukta bir parkur.
Skrzyżowanie

KARABURUN

Źródło

ÇEŞME

Skrzyżowanie

SAİP

Zdjęcie

ESKİ KUYU

Zdjęcie

PATİKA

Zdjęcie

ÇINARLI ÇEŞME

Zdjęcie

KUYU

Zdjęcie

ÇEŞME

Drzewo

KAVAKLI KUYU

Zdjęcie

MANASTIR KÖYÜ

Źródło

MOLA YERİ

Zdjęcie

KARABURUN

Komentarze

    You can or this trail