Czas  9 godzin 9 minut

Współrzędne 1582

Uploaded 23 lutego 2017

Recorded lutego 2017

-
-
285 m
27 m
0
4,7
9,4
18,73 km

Obejrzane 1278 razy, pobrane 31 razy

w pobliżu Demirci, İzmir (Türkiye)

Bu yürüyüşümüzde Urla'nın Demircili köyü çevresinde yürüdük.
Demircili köyüne gitmek için, İzmir Çeşme otoyolunun Karaburun kavşağından çıkıp, İçmeler döner kavşağından güney yönüne dönmek gerekiyor. Yağcılar ve Demircili yönlendirme tabelalarını izleyerek köye ulaşabilirsiniz.
Yürüyüşümüze Demircili köyünden başladık. Köyün batısında kalan tepelere orman yollarını kullanarak çıkılabiliyor. Bu orman yollarından ve zaman zaman da patikalardan yürüyerek Papaz Koyu'na geçtik. Buradan da patikaları izleyerek, Demircili koyuna kadar 4-5 küçük, bakir koyu geçtik. Demircili koyu dışında diğer koylara taşıtla ulaşmak mümkün değil. Sadece Papaz Koyu'na traktörle ulaşılabilir. Bu nedenle olsa gerek, bu güzel koylar otellere, yazlık evlere ve sitelere teslim olmamış. Bu da, biz doğa severler için çok güzel bir durum.
Demircili koyundan sonra tekrar Demircili köyüne dönerek yürüyüşümüzü sonlandırdık.
Parkur boyunca bir iki kuyu dışında hiç içme suyu kaynağı göremedik. Her iki köyde de birer bakkal ve kahvehane var. Mevsim nedeniyle olsa gerek, kahvehaneler kapalıydı. Bakkallarda tüm ihtiyaçlar karşılanabiliyor.
Görülmesi gereken, çevresi bol makilik, zaman zaman da çam ormanları görebileceğiniz, fazla inişi, çıkışı olmayan bir parkur.
Panorama

HIYABAN

Źródło

PATİKA-KUYU

Źródło

KUYU

Skrzyżowanie

YAĞCILAR-PAPAZ KOYU KAVŞAĞI

Panorama

PAPAZ KOYU

Skrzyżowanie

PATİKA

Panorama

KAPIKAYA

Panorama

KIZILBURUN KOYU

Panorama

DEMİRCİ PLAJI/KOYU

Zdjęcie

DEMİRCİLİ KÖYÜ

Komentarze

    You can or this trail