Czas  6 godzin 40 minut

Współrzędne 1595

Uploaded 7 maja 2017

Recorded maja 2017

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
871 m
111 m
0
4,3
8,6
17,16 km

Obejrzane 1245 razy, pobrane 41 razy

w pobliżu Lütfiye, Yalova (Türkiye)

PARKUR BİLGİSİ : Erikli Yaylası Yalova - Çınarcık' ta Teşvikiye Köyü'nün 6 km. yukarısında eskiden yaylacıların yaz aylarında kaldığı, denizden 600m. yükseklikte bir yayladır. Kestane, karaağaç, ıhlamur, göknar ve elma ağaçlarıyla dolu bu yürüyüş parkurunun en önemli özelliği, kenarından yürünen Erikli Deresi üzerinde pek çok şelale olmasıdır. Yürüyüş Erikli Yaylası'nın 4 km. aşağısından başlıyor. Yaylada kısa moladan sonra şelalelere doğru hareket ediliyor. Yayladan sonra dere kenarındaki patikadan 30 dakikalık bir yürüyüşle ağaçların arasına gizlenmiş şelalelere varılıyor.
DELMECE YAYLASI : Yalova’nın en çok tanınan yaylaları, Kocadere ve Teşvikiye beldelerinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Delmece Yaylası Çınarcık İlçesi’ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkılan ve sahilden 17 km içeride, tamamı asfalt yol olan ve çok geniş düzlük bir alanı kaplayan, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Büyük alanda çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçlarından oluşan çeşitli ağaç türlerinin, yakın çevresinde şelalelerin ve “dipsiz göl” olarak bilinen derin bir krater gölünün bulunduğu doğa harikası’nın yanı sıra “şifalı su” diye bilinen bir içme su kaynağı vardır. Ayrıca Teşvikiye beldesi’nde bulunan Delmece Yaylası doğal yürüyüş parkuru ile farklı doğal güzellikleri yaşayarak ulaşabileceğiniz seçenekler sunması bakımından çok ilgi çekicidir. Delmece Yaylası alanı 400 dönüm olup, üzerinde 60 hane ahşap ve 20 hane kargır bina bulunmaktadır. Yaylanın bulunduğu alanın tamamı 2/B orman arazisi kapsamındadır.

View more external

Kemping

Delmece Yaylasi

Delmece Yaylasi Yalova’nın en çok tanınan yaylaları, Kocadere ve Teşvikiye beldelerinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Delmece Yaylası Çınarcık İlçesi’ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkılan ve sahilden 17 km içeride, tamamı asfalt yol olan ve çok geniş düzlük bir alanı kaplayan, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Büyük alanda çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçlarından oluşan çeşitli ağaç türlerinin, yakın çevresinde şelalelerin ve “dipsiz göl” olarak bilinen derin bir krater gölünün bulunduğu doğa harikası’nın yanı sıra “şifalı su” diye bilinen bir içme su kaynağı vardır. Ayrıca Teşvikiye beldesi’nde bulunan Delmece Yaylası doğal yürüyüş parkuru ile farklı doğal güzellikleri yaşayarak ulaşabileceğiniz seçenekler sunması bakımından çok ilgi çekicidir. Delmece Yaylası alanı 400 dönüm olup, üzerinde 60 hane ahşap ve 20 hane kargır bina bulunmaktadır. Yaylanın bulunduğu alanın tamamı 2/B orman arazisi kapsamındadır.
Skrzyżowanie

Karlık yolu

Karlık yolu
Rzeka

Dere

Dere
Kemping

Karlık yaylasi

Karlık yaylasi
Jezioro

Karlık Gölü

Karlık Gölü
Ryzyko

Dipsiz gole inis

Dipsiz gole inis
Panorama

Ist Adalari

Ist Adalari
Skrzyżowanie

Ormandan cikis

Ormandan cikis
Wodospad

Dipsiz selale

Dipsiz selale
Jezioro

Dipsiz Gol

Dipsiz Göl: Teşvikiye beldesine yaklaşık 10 km. mesafede olup yolu tamamen asfalttır. Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Çınarcık İlçesi, Teşvikiye beldesi, Erikli yaylasında yer almaktadır. Yalova istikametinden gelecek kullanıcılar, Çınarcık, Teşvikiye güzergâhını takip ederek, Armutlu, Gemlik; Bursa istikametinden gelecek olan kullanıcılar yolu asfaltlanmış olan Hayriye, Selimiye köyleri ve Delmece yaylası istikametinden kent ormanına ulaşabilirler. Kent ormanından 2,5 Km mesafede 530 metre rakımda bulunan büyük dipsiz göl ( Krater Gölü) ve bu gölden 1,5 Km mesafede 570 metre rakımda olan küçük dipsiz göl çevrelerinde bulunan zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden yedi göller bölgesindeki güzellikleri aratmayacak niteliktedir. Nasıl Gidilir? Yalova üzerinden önce Çınarcık’a ulaşılır.Teşvikiye yolu takip edilerek önce Erikli Yaylasının ardından Erikli şelalesini geçince Dipsiz Göle ulaşılır.
Rzeka

Dere

Dere
Skrzyżowanie

Yola ciktik

Yola ciktik
Wodospad

Cifte1

Cifte1
Wodospad

Çifte selale

Çifte selale Erikli Çifte Şelale - Yalova Çınarcık İlçesi, Teşvikiye Beldesinden, Delmece Yaylasına çıkılan yol üzerinde, Kent Ormanı içerisinde bulunmaktadır. Erikli Şelaleleri eşsiz doğa güzellikleri ile kamp kurmak ve Trekking yapmak isteyenler için harika bir mekandır.
Kemping

Erikli Yaylası

Erikli Yaylası
Drzewo

Patika

Patika
Rzeka

Dere yolu

Dere yolu
Waypoint

Patika

Patika
Punkt informacyjny

Kestirme

Kestirme
Zdjęcie

Manzara

Manzara
Skrzyżowanie

Anayol

Anayol

2 Opinie

 • Zdjęcie KAMPTREK

  KAMPTREK 2020-11-02

  I have followed this trail  View more

  Çok güzel keyifli bir etkinlik oldu emeği geçen herkese teşekkürler.

 • Zdjęcie mel6677

  mel6677 2020-11-02

  I have followed this trail  View more

  Doğa çok güzel.
  Etkinlik çok güzeldi tüm arkadaşlara teşekkürler.

You can or this trail