Moving time  4 godzin 10 minut

Czas  7 godzin 34 minut

Współrzędne 3387

Uploaded 14 grudnia 2017

Recorded grudnia 2017

-
-
758 m
36 m
0
5,0
9,9
19,81 km

Obejrzane 1329 razy, pobrane 38 razy

w pobliżu Çamlık, İzmir (Türkiye)

Hafta içi grup arkadaşlarımızla, İzmir Basmane garından 07:40'ta hareket eden Denizli-İzmir trenini kullanarak Selçuk Çamlık köyüne gittik. Çamlık tren istasyonundan yürümeye başladık.
İzmir-Aydın karayolunun kuzeyine geçip çamlar arasındaki patikadan yürüyerek 2 km sonra, taş ocağının batısındaki yola koyulduk. Daha sonra sırttaki orman yoluna girerek Şirince üstlerine kadar bu yolu kullandık. Buralarda, orman yolundaki işaretli Mimas Yolu yönlendirme tabelalarını izleyerek Şirince'ye indik. Köye inen bu patika ve patikada yürümek çok güzeldi. Çevre genellikle çam ormanları ve maki türü çalılarla kaplı.
Şirince'ye kuzeyden ve Batıdan birkaç kez girmiştik. Ancak bu rotadan da girip Şirince'yi Güney sırtlardan görmek çok güzel, denenmeli kesinlikle.
Şirince'yi Kış mevsiminde, özellikle hafta arası günlerde görmek çok güzelmiş. Ne köy sokaklarındaki çığırtkanlar, ne kalabalık, ne de motorlu taşıt gürültüsü...
Kırkıca'dan (Şirince) hızlıca geçip bir kaç fotoğraf çektikten sonra batıya, Selçuk yönüne yöneldik. Yol kavşağındaki çeşme yanında yemek molamızı verdikten sonra Selçuk tren istasyonuna yürüyerek parkuru tamamladık.
Parkur çok zorlu değil. Her doğaseverin yürüyebileceği özellikte. Fazla yükselti yok, orman yolları ve patikalar güzel. Çevredeki orman dokusu çok güzel. Şirince'nin kuzeyi genellikle zeytinliklerle, doğusu incir bahçeleriyle kaplı. Ama güney sırtlarında tamamen yaşlı çam ağaçları ve makilikler var. Yılın her mevsimi için çok güzel bir yürüyüş parkuru.
Parkur boyunca üç yerde içme suyu kaynağı (hayır çeşmesi) gördük.
Bu parkurda doğa yürüyüşü haricinde, enduro bisiklet ve enduro motor sporları yapılabilir.
Selçuk, 14.12.2017
Zdjęcie

ÇAMLIK

Skrzyżowanie

ŞİRİNCE KAVŞAĞI

Zdjęcie

SIRT YOLU

Zdjęcie

SU

Skrzyżowanie

KAVŞAK

Şirince sırtlarındaki orman yolunda bulunan yönlendirme tabelaları
Zdjęcie

TEPE

Szczyt

2.TEPE

Szczyt

EN TEPE NOKTA

Drzewo

ŞİRİNCE PATİKASI

Zdjęcie

ŞİRİNCE

Źródło

SU

Źródło

MOLA YERİ

Waypoint

SELÇUK

1 comment

  • Zdjęcie Ömer Doğrusöz

    Ömer Doğrusöz 2017-12-14

    Teşekkürler ışık kavalcı hocam bende inşallah sizin yürüdüğünüz bu rotayı günlerin uzun olduğu bir güne saklıyorum

You can or this trail