Czas  8 godzin 30 minut

Współrzędne 1988

Uploaded 4 lutego 2016

Recorded lutego 2016

-
-
537 m
59 m
0
5,4
11
21,55 km

Obejrzane 1547 razy, pobrane 32 razy

w pobliżu Fevzi Çakmak, İzmir (Türkiye)

Parkurumuz, Balçova Ata Caddesi'nin sonunda başlıyor.
Ata Caddesi'nden sonra, oto sanayinin kuzeyinde kalan sırttaki patikayı kullanarak, orman yoluna çıkılıyor. Daha sonra patika ve orman yolları kullanılarak, (Balçova Barajı kıyılarına inmeden) Tırazlı yönünden baraja akan derenin batısındaki patikalardan Tırazlı köyüne ulaşılıyor. Parkurun bu bölümü fazla yorucu değil, eğimi az ve güzel manzaralar var. Yalnız, Tırazlı köyüne yaklaşınca biraz dik bir çıkış var.
Tırazlı köyünden sonra, kuzeye doğru bir süre orman yolunu kullanabilirsiniz. Yangın havuzundan yaklaşık 500 metre kadar sonra, Gaziemir Cihanbeğendi yönüne doğru patikaya giriliyor. Buradan, patika ve orman yolları kullanılarak Gaziemir'e merkeze ulaşılır. (Balçova-Gaziemir Belediyesi 20 km.) Dileyenler, Cihanbeğendi tepesine çıkarak buradaki mağaraları da görebilir. Bunun için, Cihanbeğendi deresinin batısında kalan orman yolu ve patika kullanılmalıdır.
Bu parkur boyunca hemen hemen hiç bir yerde içme suyu yok. Bu nedenle, bu parkurda yürümek isteyen arkadaşlarımız yanlarına yeterince içme suyu almalıdır.
Parkur doğa yürüyüşü ve dağ bisikleti sporu için uygundur.
zdjęcie

Balçova Sanayi

Balçova Sanayi
Skrzyżowanie

Patika girişi

Patika girişi
panorama

Orman yolu

Orman yolu
fontanna

Patika Çeşmesi

Çeşme var, yalak var, boru var. Ancak, üçüncü geçişimizde de, bu çeşmeyi suyu akarken göremedik.
panorama

Tırazlı

Limontepe Toki konutlarından gelen Kavacık asfaltı üzerinde küçük bir köydür. Köyde bakkal dükkanı ve kahvehane göremedik. Köyden, her yöne doğru çok güzel manzaralar izleyebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz. Köy çevresindeki hemen her tepede, her düzlükte koyun ve keçi sürülerini görebilirsiniz.
Rzeka

Tırazlı Deresi

Tırazlı Deresi
panorama

Çatalkaya

zdjęcie

Hasan Efe'nin Malikanesi

Komentarze

    You can or this trail