-
-
1 000 m
546 m
0
2,9
5,8
11,61 km

Obejrzane 23 razy, pobrane 0 razy

w pobliżu Starý Dvor, Žilinský (Slovenská republika)

Dle předpovědi počasí mělo od 13 hodin pršet s bouřkami. Pro brzké snídani od 7:30 jsme nechali kufry na recepci. Na recepci nám dali jako náhradu za poničenou postel láhev vína. Pěšky jsem došly do centra Terchové, odkud v 8:45 jel ze Žiliny autobus do Vrátné.
Markéta se divila, že nechci jet lanovkou pod Chleb a vystoupat na Veľký Kriváň. Bylo velmi teplo, nahoře by nebyl les a blížící se déšť by nám nedovolil dojít až do Terchové.
Zastavili jsme se na symbolickém cintoríně a neúspěšně hledali kešku v lese u lanovky. Vypravili jsme se mírným stoupáním na chatu Na Grúni. Cestou jsme opět potkali turisty s rolničkami proti medvědům. Na chatě Na Grúni jsme si dali kofolu a sestoupili jsme do Štefanové. Odtud jsme mohli jet autobusem ve 12:25. Raději jsme šli pěšky kolem hotelu Boboty a přes Tiesňavy.
V Terchové jsme vystoupali k velké soše sporného Janošíka.
Začalo pršet. Došli jsme na oběd do osvědčené Jánošíkovy koliby. Na rozdíl od večeří měli i polévku. Bylo plno a jen stěží jsme sehnali místa a rychle objednali oběd.
Po obědě jsme vyzvednuli kufry a došli jsme pěšky do centra Terchové, odkud nám jel ve 14:55 autobus do Žiliny. V Žilině jsme měli na přestup včetně nákupu jízdenek na vlak pouze 8 minut. Raději jsme vystoupili u obecního úřadu ve Varíně a došli s kufry pěšky na železniční zastávku ve Varíně. Osobní vlak jsme s rezervou stihnuli. Byl také ve špatném stavu. Jeli jsme mj. kolem aquaparku Bešeňová u stejnojmenné vodní nádrže Bešeňová vedle Liptovské Mary. V 17:25 jsme se zpožděním 10 minut dojeli do Liptovského Mikuláše. Na autobusovém nádraží jsme vyhledali nástupiště do Kvačan a na Podbánské na další dny.
K hotelu Villa Bianca to bylo pěšky 10 minut. Neměli volné pokoje a tak naši rezervaci z Booking vyřešili ubytováním v apartmánu Rusko. Ubytování bylo velmi pohodlné včetně Smart TV na prohlížení videí z YouTube k naším túrám, kuchyňky a pohodlného posezení na večeři.
Vypravili jsme se do města koupit pečivo. V COOPu v 18:45 již před zavřením v 19:00 neměli rohlíky. Billa naproti hotelu Europa byla zavřená. Došli jsme tak až přes hlavní silnici do obchodního centra s další BIllou, kde ještě nějaké rohlíky a další potraviny měli. Večeřeli jsme v apartmánu šunkovou konzervu. Víno z Terchové nám po večeři chutnalo. Vymyslel jsem jednodušší variantu túry. Vzdal jsem Sivý vrch a doplnil Prosieckou dolnu.

View more external

Chata na Gruni
Pamatnik Juraja Janosika

Komentarze

    You can or this trail