Moving time  36 minut

Czas  2 godzin 51 minut

Współrzędne 1516

Uploaded 9 listopada 2018

Recorded listopada 2018

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
1 428 m
1 204 m
0
8,1
16
32,22 km

Obejrzane 180 razy, pobrane 14 razy

w pobliżu Kharū-ye ‘Olyā, Khorāsān-e Jonūbī (Iran)

دره ای را که به نام چشمه مرتضی علی معروف شده خود طبسی ها کال سردر می نامند و تنها قسمتی را که آب گرم از آن خارج می شود و بزرگترین چشمه آب گرم این مسیر است چشمه مرتضی علی می خوانند . این دره از خرو کمتر از 3 کیلومتر فاصله دارد و در مسیری سرازیری می توان به آن رسید . پارکینگی دارد برای پارک خودرو و بعد از طریق پله ها م یتوان به کف رودخانه و آغاز دره رسید . ابتدای مسیر ، دیوارهای های بریده خاکی دارد مثل کلوت ها و مثل کال جنی . ولی جلوتر که می رود این دیواره ها با سنگ هایی از نوع همان ها که در کوه های البرز و شمال غرب دیده می شود پوشیده شده است و مسیر آب با برش این سنگ ها ایجاد شده . آب از این دیواره های سنگی بیرون می زند . بعضی جاها سرد و بعضی جاها گرم . اکثر آنها که از دویاره می آید گرم است ولی زمینه آب ، آبی است که از بالادست می آید و سرد . بسته به نوع مخلوط شدنش و محل قرارگیری شما در آب ، می توانید دماهای مختلف آب را تجربه کنید . ما ساعات آغازین روز رفته بودیم و احساس م یکردیم باید آب سرد باشد ولی در کل آب زیاد سرد نیودو حتی در یک صبح نسبتا خنک پاییزی نیز می توان راحت در آن حرکت کرد .
این رودخانه پر ماهی هایی است که به پای انسان نزدیک می شوند و شروع به نوک زدن می کنند . خیلی ها دوست دارند و این را ماساژ ماهی می نامند . نمی دانم مفید هست یا نه ولی دیدنی و جالب است .
در حدود دو کیلومتری شروع مسیر ، طاق شاه عباسی را می توان دید که برای کاهش سیلاب ها زمان صفویه ساخته شده و هنوز سالم و پا بر جاست .
کل پیاده روی ما در این مسیر با گشت و گذار و عکس حدود 2.5 ساعت طول کشید . شاید تابستان بتوان وقتی را هم برای آبتنی اختصاص داد .

View more external

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

1 comment

 • Zdjęcie maryamshirazi

  maryamshirazi 2018-11-27

  حیف شد طبس رو نتونستم بیام

You can or this trail