Moving time  3 godzin 35 minut

Czas  7 godzin

Współrzędne 1363

Uploaded 19 maja 2018

Recorded maja 2018

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
2 645 m
2 000 m
0
6,9
14
27,62 km

Obejrzane 255 razy, pobrane 10 razy

w pobliżu Dīzū, Ardabīl (Iran)

شب را در سوییت های آبگرم آیقار قینرجه خوابیدیم. شب که رسیدیم وقت آبگرم تمام شده بود . مسئول مجتمع گفت ساعت 8 شروع بکار است . انشالله از آب گرم استفاده کنید . ساعت 8 نشده بقچه مان را برداشتیم و راهی شدیم . کسی نبود . نشستیم . نگهبانش آمد و رفت و این ور و آنور کرد . تا 10 آب راه نیفتاد . از خیرش گذشتیم و راهی شدیم .
مسیر حرکتمان از جاده بود تا جایی که راه موئیل جدا می شود . و از آنجا از کنار آبگرم یئل سویی راه خاکی را پی گرفتیم . دره ای که منتهی به قینرجه و موئیل است از مشگین شهر در فاصله 12-13 کیلومتری بیش از 15 مجتمع آبگرم دارد . با تحولاتی که دارد در آینده نه چندان دور یکی از قطب های گردشگری خواهد شد .
جاده خاکی سربالایی شدیدی دارد . سال قبل هم این راه را رفته بودیم. امسال سر سبز بود بر خلاف پارسال . و پر بود از گل . اگرچه خود این منطقه در مقابل سایر ییلاقات خشک تر است و محلی ها آن را قوری تاختا می نامند . کوه را که پشت سر بگذاری دوباره عظمت سبلان را خواهی دید ولی سربالایی هم کم نیست . سرعتمان به سرعت چک ها نم یرسید و تلاشمان بریا همپا شدن با آنها بدتر انرژی مان را تحلیل می داد . تصمیم گرفتیم مسیر خودمان را با سرعت خودمان برویم . آرام آرام کوه را بالا رفتیم و وارد دره شدیم . از اینجا سبلان زیباتر است . مخصوصا جایی که سربالایی شدید اول تمام می شود و کنار راه را سنگچین کرده اند .
ادامه راه ساده تر بود . عشایر کم کم داشتند مستقر می شدند . فاصله مان از چک ها زیاد شده بود و دیگر نمی دیدیمشان . بعد از دقایقی رکاب زنی به دشت گل های زرد رسیدیم . اینجا جایی است که حالت تقریبا مردابی دارد . ادامه آن سدی است که آب آن امسال پر است . هنوز اگرچه گل ها کامل باز نشده اند ولی بسیار بسیار زیباست اینجا . از جاهایی است که باید بریا آن وقت گذاشت . اگر بشود امسال شبی را در این دشت چادر خواهم زد . احتمالا با دوستانی از گردنه مه آلود . شب های زیبایی هم احتمالا خواهد داشت .
در ییلاقات سبلان مسیر زیاد است . مسیرهایی که مراتع مختلف را به هم وصل می کنند به هم تنیده اند . بریا رسیدن به یک مقصد شاید ده ها راه را بتوان بکار برد . بریا امسال ، راهی را از ساری گول به شابیل در نظر گرفته بودیم که از کنار مرداب طاووس گلی می گذرد . راهش سربالا بود و ما امیدی نداشتیم که به چک ها برسیم . مرد عشایر می گفت بیشتر از یک ساعت است که رفته اند . به این فکر کردم که آنها زودتر اگر برسند اذیت خواهند شد در شابیل . پیدا کردن ماشین هم برایشان آسان نیست . تصمیم گرفتیم از راهی که سربالایی کمتری دارد و از زیر سد رد می شود برویم . راه را ادامه دادیم و از مسیر صخره های زیبای این منطقه رد شدیم . به هوشنگ میدانی رسیدیم که هنوز هیچ نداشت . هنوز اثری از گل های زیبای آن نبود . شاید بخاطر سردی هوای امسال . ولی تا دو هفته دیگر اینجا هم پر گل می شود . ادامه راه را با گذر از ابتدای دره شیروان به شابیل رسیدیم . هنوز خبری از چک ها نبود . نگران شدم . گفتم شاید مشکلی پیدا کرده اند . آماده می شدیم با نیسان دنبالشان برویم که تلفنشان خط داد و گفتند آب گرم را آماده کنید که آمدیم .
کانکسی گرفتیم و راهی آبگرم شدیم . پیشنهاد ویژه امیر ، سرو هندوانه در آبگرم بود . عالی و دوست داشتنی بود این پیشنهاد . و چقدر چسبید . شب را در کانکس خوابیدیم و آماده برای روز پر چالشی دیگر .
موارد مهم :
1- سگ های عشایر همه جا هستند . احتیاط
2- آقا هادی از خرسی که دیروز در مسیر دیده بودند ( وقتی با نیسان می آمدند) گفت . هیجان انگیز بود .
3- آبگرم شابیل در حال تعمیر است و فقط استخرش کار می کند فعلا . امیدوارم تا برنامه بعدی راه بیفتد کامل
4- شابیل در حال حاضر هیچ مغازه و کبابی و ... ندارد . رفتیم از قوتور سویی خرید کردیم. ماه رمضان است و کسادی بازار مسافر
5- ساری گول خیلی زیباست . زوجی در آنجا کمپ کرده بودند . اگر وسایلمان همراهمان بود از دست نمی دادم کمپ در این طبیعت زیبا را . بماند برای سری بعدی . /

View more external

zdjęcie

شروع از آبگرم آیقار

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

هوشنگ میدانی

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

zdjęcie

Photo

2 Opinie

 • Zdjęcie maryamshirazi

  maryamshirazi 2018-05-30

  مسیر سخته را چرا نرفتید....

 • Zdjęcie abmah

  abmah 2018-06-01

  مسیر از سال قبل راحت تر شده براتون ..

You can or this trail