-
-
2 290 m
1 233 m
0
7,1
14
28,43 km

Obejrzane 295 razy, pobrane 18 razy

w pobliżu  Bozovce, Општина Тетово (Македонија)

Датум: 26.05.2018

Бозовце - Долна Лешница - водопад Кади - Кривошијски водопад - Кривошијско езеро 2230 мнв - Џинибег - Долна Лешница - Бозовце

Присуство на снежни јазици во некои пострмни и осојни делови.

Date: 26.05.2018

Bozovce - Dolna Leshnica - waterfall Kadi - Krivoshijski waterfall - Lake Krivoshija - Dzinibeg - Dolna Leshnica - Bozovce


There were some snow leftovers on some steeper parts.

Komentarze

    You can or this trail